عصر دانشجو

سوگند به عصر که انسانها همه در زیانند، مگر کسانی که ایمان آورده و اعمال صالح انجام داده ‏اند، و یکدیگر را به حق سفارش کرده و یکدیگر را به شکیبایی و استقامت توصیه نموده ‏اند
دکتر حبیب اله اسماعیلی مدیرکل فرهنگى و اجتماعى دانشگاه آزاد اسلامى از آغاز ثبت نام انتخابات الکترونیکی و دومین جشنواره نشریات دانشجویی این دانشگاه خبر داد.

با توجه به اینکه این نامه براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و دستور العمل اجرایی آن تدوین شده است، مفاد آن، علاوه بر دانشگاه های علوم پزشکی در سایر دانشگاه های تابعه وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی نیز قابل اجرا است.

نماينده مديران مسئول نشريات دانشگاهي در کميته ناظر بر نشريات وزارت بهداشت، با انتقاد از رويکرد مسئولان به نشريات دانشجويي گفت: به‌طور کلي، توجه به نشريات دانشجويي هم از طرف مسئولان وزارت بهداشت و هم مسئولان دانشگاهي بسيار کمتر از ارزش و جايگاه واقعي آنهاست

تا امروز شاهد برخورد جدی؛ عزم و اراده راسخ از سوی برخی مسئولین آموزش‌عالی برای مقابله با اینگونه قانون‌گریزی‌ها و صیانت از حقوق؛ آزادی‌های مشروع و قانونی دانشجویان نبوده‌ایم.

در این شماره می خوانید: 

* ابن سینا از فلسفه و طب تا مصادره
* طب سنتی، آیا پزشکی جدید آن را تائید می کند؟
* گیاهان دارویی دریچه ای به سوی اقتصاد مقاومتی

برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه فرمائید

شماره هشتم نشریه دانشجویی زنبق (نشریه مستقل دانشجویان دانشگاه تهران) با محوریت موضوع زنان و برابری جنسیتی منتشر شده است. در این شماره میخوانیم:
* زنان در شبه جزیره عربستان
* فمینیسم از منظرگاه اسلامی
* شکل گیری جنبش های زنان در کشور های مختلف

برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه فرمائید


معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از افزایش سه برابری تعداد نشریات دانشجویی در دولت یازدهم خبر داد و گفت: وجود نشریات و تشکل های دانشجویی سبب پویش بیشتر در دانشگاه‌ها می‌شود.

برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه فرمائید

در این شماره می خوانید:

گزارشی جذاب از حواشی اولین دوره انتخابات مدیران مسئول دانشگاه آزاد : عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد
یادداشت : برسد به دست آیت ا..
درد و دل: گشت ارشاد
اخبار کوتاه از فعالین دانشجویی پرند

برای دریافت شماره چهارم نشریه دیده‌بان ارگان انجمن اسلامی دانشجویان آزادی‌خواه دانشگاه شهید بهشتی، اینجا کلیک کنید.
صفحه1 از8