asrdaneshjoo.ir

سرخط خبرها |
تاریخ انتشار : ۰۳:۳۲ - ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 05
کد خبر : ۲۰۳۳
گزارش مراسم روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج

حجت‌الاسلام رسول منتجب‌نیا در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت روز دانشجو به دعوت انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام (ره) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج برگزار شد، با بیان اینکه کجای امنیت دانشگاه با برگزاری کرسی آزاداندیشی برای چهره‌های دو طیف اصولگرا و اصلاح‌طلب خدشه‌دار می‌شود؟ گفت: بهترین روش رشد و تعالی دانشجویان همین برگزار کرسی‌های آزاداندیشی است و یک دانشجو را در صورتی مفید می‌دانیم که سیاسی باشد.

این عضو سابق شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز افزود: مسئولان وزارت علوم، بهداشت و درمان و دانشگاه بزرگ آزاد این میراث گران‌سنگ امام راحل، مقام معظم رهبری و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، نباید نگران مطرح‌شدن مسائل سیاسی در دانشگاه باشند. طرح مسائل سیاسی هیچ گونه ضرری برای امنیت دانشگاه و دانشجویان ندارد بلکه از ضروریات دانشگاه‌هاست.
منتجب‌نیا با بیان اینکه شنیده‌ام برخی جاها لیستی از افراد و چهره‌های سیاسی برای حضور در دانشگاه‌ها تهیه کرده‌اند، اظهار کرد: با تهیه این لیست می‌خواهند بگویند که چه کسانی در دانشگاه حضور یابند و چه کسانی نباید حضور یابند. مگر می شود یک بال را بشکنیم و بال دیگر را تقویت کنیم؟ این اقدام کانالیزه کار هر کسی که باشد درست نیست.
وی خاطرنشان کرد: دانشگاه جای فعالیت سیاسی است اما به معنای اینکه احزاب و تشکل‌ها بخواهند در دانشگاه شعبه بزنند، نیست. سیاست دانشگاه باید توسط دانشجویان تعیین شود.
این عضو سابق شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز خطاب به برخی دانشجویان که سبب بر هم زدن نظم جلسه شدند، گفت: در دانشگاه‌های سراسر کشور حضور یافتم اما هیچ دانشگاهی مثل دانشگاه آزاد واحد یاسوج نبود و بی‌نظم‌تر از این جلسه که عامل بی‌نظمی آن عده‌ای بودند که خود را مکتبی می‌دانند، نبوده است. تا آخر عمرم این بی‌نظمی برخی دانشجویان را فراموش نمی‌کنم.
منتجب نیا اضافه کرد: من هم به عنوان طرفدار آقای روحانی و هم به عنوان رفیق ۴۰ ساله او لازم می‌دانم دولت را نقد کنید. من نیز به خاطر عدم استفاده از جوانان در مدیریت‌ها از رئیس‌جمهور انتقاد دارم. چرا شعار دادید اما از جوانان استفاده نمی‌کنید؟ هیچکس فراتر از نقد، نظارت، سوال و پاسخگویی نیست. هر دولتی باشد، روحانی یا هرکس دیگری، انتقاد باید سازنده باشد. با شلوغ کردن و هیاهو کردن نمی‌توان نقد کرد بلکه تخریب دولت نظام جمهوری اسلامی است. اصولگراها از آقای روحانی انتقاد کنند اما اجازه دهند اصلاح‌طلبان هم اصولگراها را نقد کنند.


ارسال نظر
پیشنهاد عصر دانشجو
گزارش تصویری