asrdaneshjoo.ir

سرخط خبرها |
تاریخ انتشار : ۰۴:۰۶ - ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 05
کد خبر : ۲۰۳۶
مراسم روز دانشجو در دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول
وی در مراسم روز دانشجو که به میزبانی تشکل اسلامی فرارو در دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول برگزار شد گفت: باید مسئولان امر به دانشجو و دانشگاه به چشم فرصت سازنده نگاه کنند و نه تهدید .

رسول منتجب نیا در مراسمی که روز شنبه به مناسبت بزرگداشت روز دانشجو به دعوت انجمن دانشجویی فرارو در دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول برگزار شد، در ابتدا به سابقه تاریخی این روز مهم و حوادثی که در طی دوران مختلف بر جنبش دانشجویی گذشته اشاره نمود و گفت : جنبش دانشجویی در ایران ۶۴ سال قبل با تقدیم شهدایی و در راه آزادی و نفی استبداد شاهنشاهی و استعمار خارجی در ایران کلید خورد و آن سه قطره خون اهورایی سالهاست که گرم و تازه بر تارک دانشگاه می درخشد و هرسال شور و حرکتی تازه می آفریند . دانشجویان در همه عرصه های انقلاب ، دفاع مقدس ، دفاع از حرمت و آزادی خواهی ملت و نفی استبداد و انحصارگرایی در عرصه سیاست و اقتصاد و فرهنگ ، نقش آفرین و مبدآ تحول بوده اند.

نماینده مردم اندیمشک و شوش در اولین دوره مجلس شورای اسلامی در ادامه ضمن اشاره به لزوم برگزاری باشکوه این روز مهم توسط دانشجویان گفت : هیچ نهاد و مسئول دانشگاهی حق ندارد دانشجو را از برگزاری این روز بزرگ منع کند . دولتمردان مدیون و خدمتگزار مردم و بخصوص دانشجویان هستند و البته صدای انتقاد و اعتراض دانشجو هرگز خاموش نمی شود و در زمانهای مختلف با توجه به نیازهای جامعه و مردم مطالبات مختلف از سوی آنها مطرح می شود .روز دانشجو روز فریاد حق خواهی و آزادیخواهی و بازشناسی دانشجویان فهیم کشور است . وجود این موذن ها برای جامعه ای که خواب است یا خودش را به خواب زده است از نان شب واجبتر است . زمزمه های شیطانی ” دانشجو چکار به سیاست دارد ” باید از محیط دانشگاه برچیده شود و درد مردم و دغدغه مردم باید اولویت فکری دانشجویان باشد .

قائم مقام حزب اعتماد ملی در ادامه ضمن انتقاد از وجود برخی نگاههای امنیتی و تنگ نظریها در فعالیتهای سیاسی دانشجویی اظهارکرد : نگاه امنیتی بدرد پادگان می خورد و نه دانشگاه و باید مسئولان امر به دانشجو و دانشگاه به چشم فرصت سازنده نگاه کنند و نه تهدید . باید تلاش این جوانان ساماندهی و قانونمند و هدفمند شود تا دردی از جامعه رفع شود . از مسئولین میخواهم که همراه دانشجویان شوند و مطالبات بحق آنها که حلقوم و زبان مردم هستند را توجه کنید . دولت روحانی وامدار این جوانان پرشور و وفادار در سراسر کشور است و هیچ مسئول دولتی حق ندارد در سطح کشور برای روز دانشجو شرط و شروط برای فعالیت دانشجویان بگذارد و آنها را دلسرد و منزوی کند . آقای رئیس دانشگاه و نماینده فلان نهاد و فرماندار شهر شما حق ندارید به بهانه های مختلف با درخواست برنامه های تشکل های قانونی دانشجویی مخالفت کنید . مگر شما قدرتتان را از همین مردم و دانشجویان و انتخابهای درستشان بدست نمی آورید .

منتجب نیا: نگاه امنیتی بدرد پادگان می خورد و نه دانشگاه

منتجب نیا در ادامه ضمن انتقاد از خبرهای تلخی که از نحوه مدیریت در دانشگاه آزاد کشور به گوش می رسد ، اعلام کرد : اخباری از وجود لیستهای سیاه برای جلوگیری از سخنرانی چهره های اصلاح طلب و اعتداگرا در دانشگاههای آزاد سراسر کشور به گوشمان میرسد که امیدواریم صحت نداشته باشد که در غیر اینصورت باید اعلام کنم که این حرکت بسیار ناصواب و نمک نشناسی است . هاشمی زدایی از دانشگاه آزاد ظلم به امام خمینی (ره) بعنوان یکی از حامیان دانشگاه آزاد است که همواره آیت الله هاشمی را در تشکیل و رونق این دانشگاه پشتیبانی می کرد . این توهین به مردم و دلسوزان واقعی دانشگاه آزاد و قدرناشناسی نسبت به بزرگان است که تریبون دانشگاه آزاد در اختیار یک جریان خاص قرار بگیرد و اصلاح طلبان نتوانند در آنجا سخنرانی کنند . بنده حتما این گلایه ها را به بزرگان نظام خواهم رساند.

منتجب نیاپس از اتمام سخنرانی در تریبون آزاد پرشور دانشجویان شرکت کرد و به سوالات دانشجویان در خصوص مسائل دانشگاه و مسائل سیاسی روز کشور پاسخ داد.

منبع: انصاف نیوز
منبع: ایلنا
ارسال نظر
پیشنهاد عصر دانشجو
گزارش تصویری