asrdaneshjoo.ir

سرخط خبرها |
تاریخ انتشار : ۰۷:۱۶ - ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 07
کد خبر : ۲۰۷۵
مراسم روز دانشجو در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
صادق خرازی عصر روز سه شنبه در جمع دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه به مناسبت 16 آذر اظهار داشت: اگر از بیرون برای دانشگاه تصمیم گیری کنیم فضای دانشگاه را بسته خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه دانشجویان همواره در جنبش های اجتماعی نفش اساسی داشته و دارند، افزود: دانشگاه و دانشجو در روز حادثه می توانند از حقوق مردم دفاع کنند.
وی با بیان اینکه باید از این سرمایه ملی به منظور توسعه کشور استفاده کرد، گفت: اگر فضای دانشگاه را ببندیم مهمترین سرمایه ملی خود را محدود خواهیم کرد.
خرازی افزود: نباید بگذاریم صداهای بلند دانشجویان محدود شود، این صدا می تواند تجلی بهترین روزهای این سرزمین باشد.
وی با اشاره به حوادث روز 16 آذر و روز دانشجو، گفت: آذر پیامی تاریخی دارد که تکرار آن براساس آموزه های دینی امری نیکو و پسندیده است.
سفیر پیشین ایران در کشور فرانسه با بیان اینکه هر صدایی را نمی توان خفه کرد، ادامه داد: صدای دانشجو باید برای مبارزه با فساد، استبداد و استکبار صدایی بلند باشد، اگر این صدا آزاد باشد یعنی آزادی در دانشگاه وجود دارد.

صادق خرازی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه: نباید فضای دانشگاه را محدود کرد

وی تاکید کرد: دانشگاه در تمامی عرصه های علمی نقشی اساسی دارد، باید این نهاد مقدس همواره پاک و مقدس باقی بماند.
رییس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه جریان اصلاحات نقش خود را در تاریخ ایران اسلامی نشان داده است، گفت: ما هنوز در گفتمان اصلاحات به گفتمانی واحد که گره از کار مردم بگشاید، نرسیده ایم.
خرازی افزود: اگر سخن از جوانان و آزادی می کنیم فرصتی به جوانان نمی دهیم و خود نیز روزگاری آزادی را محدود کرده ایم.
این فعال سیاسی اظهار داشت: اگر امروز که قالب مجلس را نمایندگان اصلاح طلب تشکیل می دهند و دولت نیز به اصلاحات نزدیک است به خواسته های مردم توجه نشود، جریان اصلاحات دچار ریزش خواهد شد.
۱۶ ماه آذر سال 32 مصطفی بزرگ ‌نیا، احمد قندچی و مهدی شریعت ‌رضوی سه دانشجوی دانشکده فنی دانشگاه تهران در اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون معاون رئیس‌ جمهوری وقت ایالات متحده آمریکا از ایران شهید شدند.

صادق خرازی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه: نباید فضای دانشگاه را محدود کرد
منبع: جماران
مطالب مرتبط
ارسال نظر
پیشنهاد عصر دانشجو
گزارش تصویری