asrdaneshjoo.ir

سرخط خبرها |
تاریخ انتشار : ۰۹:۲۵ - ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 07
کد خبر : ۲۰۸۷
سخنان دبیر اتحادیه اول دانشگاه آزاد خطاب به ولایتی
امیر طاهری: دوگانه ولایتی با بیت امام راحل و دوگانه ولایتی با تفکرات هاشمی برای ما دوگانه غریبی است/  ولایتی را از جنس آقای هاشمی تصور می کردیم / در جلسات هیئت امناء دانشگاه آزاد را با تمامی اعضا برگزار کنید و از تمامی نظرات بهره بجویید.
امیر طاهری دبیر اتحادیه اول دانشگاه آزاد در برنامه گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه آزاد تهران غرب و در حضور ولایتی و فرهاد رهبر گفت:
 بسم الله الرحمن الرحیم.
تعزّ من تشاء و تزلّ من تشاء . عزت و آبروی هر بنده ای نزد پروردگار اوست. در سپهر سیاسی مملکت گاهی تصور کردند که حیثیت و عزت شخصی را بردند و او را ممنوع کردند و تمام، لکن دیدیم که ملت و خدای ملت چگونه بر او عنایت داشته و او را عزیز گردانده است.
چه در سپهر سیاسی کشور و چه در عرصه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و علمی و چه در جای جای میهن اسلامی و یا در دانشگاه آزاد اسلامی و هر نهاد دیگری اگر تصور کرده ایم که می توان آبرو و عزت یک خانواده ای را از او گرفت اشتباه کرده ایم زیرا عزت هر مومن در دستان پروردگار اوست.
آقای دکتر ولایتی؛
دانشگاه آزاد اسلامی اوضاع خوبی ندارد. رمز موفقیت در دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد یک وفاق و همدلی در میان دوستان و سروران اداره کننده آن نهاد است. جناب آقای ولایتی به گمان من شما دیپلمات ترین مردِ ایران هستید و خوب می دانید که برای پیشرفت در عرصه های سیاسی و فرهنگی نیاز به بستری آرام و مامنی مطمئن و آری از ریا و تزویر یک اصل هست؛ همچنین برای پیروزی در میدان نبرد نیز باید با تمام قوا و پتانسیل وارد صحنه شد. رمز ماندگاری و موفقیت دانشگاه و حضرت آیت الله هاشمی(ره) نیز استفاده از تمامی پتانسیل های موجود در دانشگاه برای دستیابی به موفقیت بود. ایشان هیچ گاه به افتراقات و اختلافات فکر نمی کرد و همواره بدنبال نزدیکی تفکرات به یکدیگر بود.
آقای دکتر ولایتی شما سرباز خمینی کبیر بوده اید، شما امین وی برای مذاکره به نفع مصالح ملی کشور بوده اید؛ امروز و برای ما دوگانه ولایتی-بیت امام راحل دوگانه غریبی است ! آقای دکتر شما همواره مورد اعتماد و از نزدیکترین افراد به مرحوم آیت الله هاشمی بوده اید. در انتخابات سال ۸۴ حامی و مدافع ایشان بودید، در انتخابات سال ۹۲ بنا به خواست ایشان پای در عرصه انتخابات گذاشتید و بنابر اصرار ایشان در آن صحنه ماندید و آن حجم از تخریب ها و هجمه ها را تحمل کردید؛ امروز و برای ما دوگانه ولایتی-تفکرات هاشمی دوگانه غریبی است. برای ما دهه شصتی ها علی اکبر ولایتی فردی از جنس آقای هاشمی است.
از شما خواهشمندم تا پیشگام در تشکیل جلسات هیئت امناء دانشگاه با قاطعیت و تمامی اعضاء آن شوید و تمامی نظرات را دخیل در اداره دانشگاه قرار دهید.

آقای دکتر ولایتی بنده معتقدم در دانشگاه آزاد اسلامی که هم " آزاد " است و هم " اسلامی " در بیان نظرات و فعالیت اصلاحات که سهل است، کمونیست و مارکسیست نیز به قول شهید مطهری باید تریبون در اختیار بگیرند و سخن بگویند و مباحثه انجام دهند. دانشجوی ما اعم از اصولگرا و اصلاح طلب نباید تصور کند که مباحثی چون اصلاحات زدایی و هاشمی زدایی در دانشگاه برقرار است که حتی احساس این مساله هم خطرناک است و باید بتواند با صراحت نظرات خویش را بیان کرده و برای تکامل آن سعی و خطا کند.
آقای دکتر ولایتی دانشگاه آزاد اسلامی باید از مدار مدرک سازی و بازار صدور مدرک خارج گردد و رو به تاسیس آموزشکده های فنی و مهارتی بیاورد. دانشجو اگر در دانشگاه فن و مهارت آموخت و تجربه کرد یقینا ریسک ورود به بازار را انجام میدهد و حتما در آن موفق خواهد بود.( در ادامه مثالی را از واحد دانشگاهی خمینی شهر عرض خواهم کرد ).
آقای دکتر ولایتی و خصوصا جناب آقای دکتر فرهاد رهبر؛ سابقا شنیده بودیم که بعضا توسط برخی مدیران در کشور به تشکل ها به دید ابزاری می نگرند، امروز اما ای کاش به تشکل های دانشگاه آزاد هم لا اقل به دید ابزاری می نگریستند. متاسفانه از ابتدای فروردین امسال تا به امروز دریغ از یک ریال بودجه، یارانه یا تنخواه که به تشکل ها و اتحادیه دانشگاه آزاد داده باشند. خُب شما بگویید که چطور میشود در این فضا کار کرد و چگونه توقع فعالیت دارید ؟

عرضم‌ تمام و یک درخواست از سرور گرانقدر جناب دکتر ولایتی؛ 
در حاکمیت ما و در نظام جمهوری اسلامی حضرتعالی یقینا فردی مورد وثوق و مورد اعتبار اکثریت هستید و از جانب تشکل های اصلاح طلب دانشگاه آزاد اسلامی از شما تقاضایی دارم؛ شاید دست تقدیر و سرنوشت کلید حل بحران مساله رفع حصر عزیزان را در دستان شما قرار داده باشد، از شما خواهش میکنم که شما در این امر پیش قدم شوید.

ما هر آنچه شرط بلاغست با تو گفتیم، لیکن صلاح مملکت خویش خسروان دانند. / والسلام علیکم و رحمت الله
امیر طاهری: دوگانه ولایتی با بیت امام راحل و دوگانه ولایتی با تفکرات هاشمی برای ما دوگانه غریبی است/  ولایتی را از جنس آقای هاشمی تصور می کردیم / در جلسات هیئت امناء دانشگاه آزاد را با تمامی اعضا برگزار کنید و از تمامی نظرات بهره بجویید.
ارسال نظر
پیشنهاد عصر دانشجو
گزارش تصویری