asrdaneshjoo.ir

سرخط خبرها |
تاریخ انتشار : ۰۸:۴۹ - ۱۹ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 10
کد خبر : ۲۱۴۲
مراسم روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
مراسم روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با حضور محسن مهر علیزاده و ناهید تاج الدین برگزار شد.

مهر علیزاده گفت: بسیار پیگیر مسائل هستم و مسئله‌ای را نیمه تمام رها نمی‌کنم. می دانم مشکلات به خصوص مشکل زاینده رود را باید از کجا پیگیری کرد. اگر رییس جمهور گفته است که آب در زاینده رود جاری خواهد شد مطمئن باشید که چنین می‌شود.

 «مهر علیزاده» امروز (شنبه) در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در برنامه‌ای با عنوان «دانشگاه و وعده‌های دولت» اظهار کرد این ایام متعلق به دانشجویان است. روزی را که به عنوان روز دانشجو نام نهاده‌اند بیانگر این است که مسئله جنبش دانشجویی زنده است و در این کشور از اهمیت و نقش خاصی برخوردار است.

وی ادامه داد: روز ١٦آذر 1332 شاه در مقابل نیکسون سه دانشجوی دانشگاه تهران را قربانی کرد، اما این قربانی شدن یک مبدأ حرکت بوده است برای دانشجویان و جنبشی را شکل داد به عنوان جنبش دانشجویی که در کنار فعالیت‌های علمی و تولید علم فعالیت دارد و زنده است.

استاندار اصفهان اظهار کرد: بنابراین اگر به تاریخ شهادت این دانشجویان برگردیم که حدود 7 دهه از آن می‌گذرد متوجه می‌شویم که فعالیت‌های دانشجویی از زمان ایجاد دانشگاه آغاز شده است و پس از شهادت آن سه دانشجو قدم‌ها در زمینه فعالیت‌ها و جنبش‌های دانشجویی و آزادی‌خواهی محکم‌تر شده است و به عبارتی نقش دانشجو در جامعه تثبیت شد.

مهرعلیزاده با بیان اینکه جنبش دانشجویی بود که به فرایند شکل گیری انقلاب اسلامی کمک کرده و در دفاع مقدس و دوران جنگ هم این دانشجویان بودند که حضور چشمگیر در کمک رسانی داشتند، گفت: در جبهه‌های مختلف این جنبش دانشجویی بود که توانست برای شکل‌گیری و تعدیل حرکت‌ها نقش داشته باشد. این موارد نشان می‌دهد که کنار علم‌آموزی و تولید علم هم جنبش دانشجویی ایفای نقش می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: جنبش دانشجویی را باید درست تلقی کنیم و در تعریف آن به اشتباه نیفتیم که بعضی‌ها از روی نادانی و برخی هم از روی آگاهی دشمنی می‌کنند و برداشت درستی از جنبش دانشجویی ندارند.

استانداراصفهان افزود: انتظار زیادی از دانشجوها برای ساخت آینده کشور دارم و نباید این نکته را نادیده گرفت که دانشگاه باید از نظر علم و بیان مسائل سیاسی رشد کند. دانشجویان نباید افراطی باشند و از مسائل علمی یا سیاسی در دانشگاه دور شوند.

وی تصریح کرد: طبق سخن مقام معظم رهبری وظیفه اصلی دانشجوعلم‌اندوزی و تولید علم است و دانشجو نباید از این مسیر دور شود. نکته حائز اهمیت دیگر این است که در دانشگاه‌ها باید کرسی آزاد اندیشی وجود داشته باشد و این آزاد اندیشی به تریبون آزاد و گفتن مسائلی از قبیل آزادی محدود نمی‌شود بلکه باید در عمل بسیاری از چیزها را ثابت کنیم و آزاداندیشی را توسعه دهیم.

مهرعلیزاده اظهار کرد: باید از این مسائل درس بگیرم حال چه دانشجویان فعال باشند و چه نباشند. آنچه مهم است مسئله اشتغال و کار است که مردم باید محور اصلی آن باشند چون کار از بعد دینی عبادت و از بعد قانونی وظیفه است. کارهای بسیار مفیدی در دوران دولت یازدهم و دوازدهم انجام شده است که خود مردم با مقایسه آن با دو دوره قبل به این نتیجه خواهند رسید.

وی ادامه داد: در دولت آقای روحانی سه سال تمام به موضوع برجام و اجرای آن مشغول بودیم که در مقایسه با دوران قبلی به این نتیجه می‌رسیم که ارتباط ما با کشورهای غیر اسلامی و اروپایی از هر نظر بیشتر شده و کمک‌های آن‌ها به دولت در زمینه هسته‌ای بسیار حائز اهمیت است.

استاندار اصفهان تاکید کرد: در دولت روحانی رشد اقتصادی زیر صفر به رشد بالای صفر رسید و تورم مهار شد. باید دعواها و کینه‌ها را کنار گذاشت و دست به دست هم داد و با تولید علم و آزاد اندیشی به حل مشکلات بپردازیم و برای توسعه کشور تلاش کنیم.

وی ادامه داد: شعار بنده کار و اشتغال زایی برای مردم است. بر اساس تجربه چند ساله‌ام تمام تلاشم را برای تحقق این شعار خواهم کرد. یکی از دلایلی که بنده را مأمور کردند به این استان بیایم این است که بسیار پیگیر مسائل هستم و مسئله‌ای را نیمه تمام رها نمی‌کنم.

مهرعلیزاده خاطرنشان کرد: در طول این یک ماهی که استاندار اصفهان بودم مشکلات را به خوبی شناختم و می دانم مشکلات به خصوص مشکل زاینده رود را باید از کجا پیگیری کرد. همه مسائل قابل حل است. اگر ریس جمهور وعده‌ای داده است حتماً عملی خواهد. اگر رییس جمهور گفته است که آب در زاینده رود جاری خواهد شد مطمئن باشید که چنین می‌شود و تمام تلاشمان را برای عملی شدن آن انجام خواهیم داد.

مهرعلیزاده: آزاداندیشی به تریبون آزاد دانشگاه‌ها محدود نمی‌شود / تاج الدین: دانشجویان باید بدون دغدغه، نظر خود را در باره مدیران بیان کنند

ناهید تاج الدین گفت: در دانشگاه ها باید شرایطی بوجود آید تا دانشجویان بدون نگرانی، نظر خود را در باره عملکرد مدیران بیان کنند.

وی گفت: قبول داریم که در دولت روحانی، وضعیت دانشگاه ها بهتر شده و رو به اعتدال رفته است اما انتظار داریم تا آقای روحانی همانگونه که گفته اند 'سرهنگ نیستند'، همچنان نیز برای دانشجویان و دانشگاه ها سرهنگ نباشند.
وی خاطرنشان کرد: دولت های نهم و دهم، دانشگاه ها و فعالیت جنبش های دانشجویی را محدود کرده بود و ستاره هایی که روی دانشجویان قرار می گرفت، بر فضای دانشگاه ها سنگینی می کرد.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: انتظار داریم دولت روحانی همچنان با جدیت تعداد دانشجویان ستاره دار را کم کند و شرایطی در دانشگاه ها ایجاد کند که دانشجویان بدون نگرانی، نظرات خود را در باره مسائل اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی جامعه بیان کنند.
وی با بیان اینکه دانشجویان ما استبدادگریزند و فعالیت آنها در دوران انقلاب و دفاع مقدس چشمگیر بود و بخوبی توانستند فعالیت خود را به نتیجه برسانند، افزود: جنبش دانشجویی برای ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه هزینه داده و بار دموکراسی را تحمل کرده است.
عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: دانشجویان ما دل در گرو آبادانی ایران دارند و این موضوع می طلبد تا زمینه فعالیت آنها در همه عرصه ها فراهم شود.
تاج الدین گفت: جامعه ما مشکلات زیادی دارد که مهمترین آنها مباحث اقتصادی و آسیب های اجتماعی است و دانشجویان باید مدیران را برای حل این مشکلات یاری کنند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، عملکرد دولت در چهار سال گذشته را مثبت ارزیابی کرد و افزود: برغم همه مشکلاتی که در کشور و منطقه وجود دارد، مسیر دولت روحانی رو به جلوست.
وی با اشاره به اینکه همه مشکلات جامعه ما اقتصادی نیست، تصریح کرد: مشکلات فرهنگی و اجتماعی نیز در کنار مشکلات اقتصادی در کشور وجود دارد که اگر دلسوز نظام هستیم برای برطرف شدن این مشکلات نباید بصورت جزیره ای عمل کنیم.
وی ادامه داد: اگر همه متحد و یکدل برای رفع مشکلات جامعه تلاش کنیم، نتایج خوبی رقم خواهد خورد و ما نمایندگان مجلس و مدیران باید دست در دست هم، با استفاده از ظرفیت دانشگاه ها، مشکلات جامعه را برطرف کنیم.
تاج الدین از مهر علیزاده به عنوان نماینده عالی دولت در استان اصفهان نام برد و افزود: مردم استان با شناخت از مهرعلیزاده، انتظار دارند تا ایشان مسائل مربوط به توسعه استان را با جدیت دنبال کند.
وی بیان کرد: مهرعلیزاده، روحیه سازندگی دارد و امیدواریم با پیگیری مجدانه ایشان به عنوان نماینده دولت، طرح های اساسی استان نیز به سرانجام برسد.
عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، عملکرد این فراکسیون در یکسال و نیم گذشته را خوب ارزیابی کرد و گفت: رای آوردن لیست امید در انتخابات اخیر شوراهای اسلامی شهر و روستا در کلانشهرها نتیجه تاثیرگذاری فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بود.
برنامه پرسش و پاسخ 'تریبون آزاد' با عنوان 'دانشگاه و وعده‌های دولت' به مناسبت گرامیداشت روز دانشجو با حضور محسن مهر علیزاده استاندار اصفهان و ناهید تاج الدین نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در سالن شریعتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد.

ارسال نظر
پیشنهاد عصر دانشجو
گزارش تصویری