asrdaneshjoo.ir

سرخط خبرها |
تاریخ انتشار : ۰۸:۴۰ - ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
کد خبر : ۲۱۷۳
با صدور بیانیه ای روی داد
با توجه به راه اندازی کمیته پیگیری مطالبات دانشجویان دانشگاه صنعت نفت، دانشجویان این دانشگاه با صدور بیانیه ای تا اطلاع ثانوی حرکات اعتراضی در شهرهای آبادان، اهواز و تهران متوقف نمودند.

دانشجویان دانشگاه صنعت نفت که در روزهای گذشته اعتراضات گسترده‌ای را آغاز کرده بودند، پس از ایجاد کمیته پیگیری مطالبات به این اعتراضات خاتمه دادند.

از قرار معلوم، کمیته‌ای متشکل از مسئولان وزارت نفت و نمایندگانی از دانشجویان دانشگاه صنعت نفت به منظور پیگیری مطالبات ایجاد شده‌است.

این دانشجویان به همین مناسبت بیانیه‌ای منتشر کردند؛ در این بیانیه آمده‌است:

تا به امروز، ۲۵ روز از تحصن دانشجویان و ۱۰ روز از تجمع دانش‌آموختگان دانشگاه صنعت نفت می‌گذرد و روزهای بسیاری در مشقت گذشت تا صدای حق‌طلبی دانشگاه صنعت نفت به گوش آحاد بیدار ملت ایران برسد. لذا از تک‌تک دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه صنعت نفت سپاس‌گزاریم که با تحمل شرایط سخت و دشوار در مسیر دستیابی به مطالبات‌مان از جان و دل مایه گذاشتند.

اکنون با توجه به اهتمام جدی و قول مساعد مسئولین مختلف کشور و دولت جهت حل مشکلات دانشگاه صنعت نفت و احتمال سوءاستفاده عوامل معاند نظام و فرصت طلبان از مطالبات صنفی دانشگاه صنعت نفت، تا اطلاع ثانوی پایان حرکات اعتراضی در شهرهای آبادان، اهواز و تهران اعلام می‌گردد. بدیهی است از تاریخ اعلام این موضوع، مسئولیت هر گونه تجمع از سوی دانشجو و دانش‌آموخته دانشگاه صنعت نفت، متوجه خود شخص خواهد بود.

ضمن تاکید مجدد بر مطالبات صنفی دانشگاه صنعت نفت، به مسئولین کارگروه پیگیری یادآور می‌شویم که در صورت عدم پایبندی عملی به وعده‌های خود مبنی بر پیگیری کامل موضوع و حصول نتیجه ملموس طی دو ماه آینده، مجدداً جریان اعتراضی‌مان را جهت احقاق حق از سر خواهیم گرفت.

مفاد مطالبات صنفی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه صنعت نفت:

۱. الزام به استخدام رسمی بدون آزمون دانش‌آموختگان گروه الف حسب روال سابق تا ورودی ۹۴ انجام شود. (روال سابق شامل کاریابی، مصاحبه فنی تخصصی در شرکت‌های تابعه، گزینش و طب صنعتی)

۲. لغو کلیه آزمون‌های ارزیابی غیرمتعارف و ناعادلانه که ملاکی برای حذف تعداد زیادی از دانش‌آموختگان گروه الف از روند کاریابی شده است.

۳. تنظیم سند راهبردی و جامع دانشگاه صنعت نفت و توجه ویژه وزارت نفت به دانشگاه تحت نظارت خود که موجبات رسیدن دانشگاه به جایگاه قبلی و اصلی خود را فراهم سازد.

۴. احیای امتیازات ویژه و سایر امکانات صنفی دانشگاه که در طی سه سال اخیر حذف یا تضعیف گردیده است.

۵. خودداری از هر گونه برخورد، تهدید و فشار بر دانشجویان و نیز امحای سوابق منفی آموزشی و انضباطی درج شده در پرونده دانشجویان تضمین شود.

منبع: ایلنا
ارسال نظر
پیشنهاد عصر دانشجو
گزارش تصویری