asrdaneshjoo.ir

سرخط خبرها |
تاریخ انتشار : ۰۸:۵۴ - ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
کد خبر : ۲۱۷۵
مراسم روز دانشجو در در دانشگاه ارومیه
منتجب نیا گفت: هر دانشگاهی که دور دانشجویان زنجیر بکشد، آنجا پادگان می‌شود. همواره باید به دانشگاه و دانشجو اعتماد کرد.

حجت‌الاسلام رسول منتجب‌نیا در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت روز دانشجو به دعوت انجمن دانشجویان ایران اسلامی دانشگاه ارومیه برگزار شد، ضمن گرامیداشت روز دانشجو و مغتنم شمردن روز دانشجو گفت: در کشور همواره باید دانشجو را به‌عنوان یک فرصت بزرگ و غیرقابل جایگزین تلقی کنیم زیرا دانشجو نبض متحرک و قلب ملت است.

قائم مقام حزب اعتماد ملی ضمن انتقاد از امنیتی کردن دانشگاه‌ها اظهارکرد: آنهایی که دانشجو را تهدیدی برای امنیت تلقی می‌کنند به شدت در اشتباه بزرگی هستند.

منتجب‌نیا ضمن تاکید بر فعالیت سلایق مختلف دانشجویی در دانشگاه‌ها گفت: جنبش‌های دانشجویی از هر سلیقه‌ای بسیار ارزشمند است اما باید مستقل باشد. دانشجو را نباید محصور و محدود کنیم. جنبش‌های دانشجویی همواره باید زنده و پوینده باشد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ضمن حمایت از دولت و عدم تنگ‌نظری برخی دانشگاه‌ها نسبت به تشکل‌های حامی دولت در دانشگاه‌ها گفت: سلیقه‌ای عمل کردن برای صدور مجوزهای تشکل‌های دانشجویی از نظر من ممنوع است.

وی ادامه داد: روسای دانشگاهی که خود را مدیر دولت تدبیر و امید می‌دانند باید با سیاست‌های دولت خود را تطبیق دهند و مخالفت کردن با شعارهای رئیس جمهور ممنوع است.

حجت الاسلام و المسلمین منتجب‌نیا در پایان گفت: هر دانشگاهی که دور دانشجویان زنجیر بکشد، آنجا پادگان می‌شود. همواره باید به دانشگاه و دانشجو اعتماد کرد.

منبع: ایلنا
ارسال نظر
پیشنهاد عصر دانشجو
گزارش تصویری