asrdaneshjoo.ir

سرخط خبرها |
تاریخ انتشار : ۰۹:۲۸ - ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
کد خبر : ۲۱۷۹
مراسم روز دانشجو در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان
نماینده مجلس ششم گفت: تنها راه توسعه كشور، قبول واقعي حق مردم در اداره امور كشور است. نهادهايي چون شوراي نگهبان نبايد جهت گيري سياسي خودشان را در تصميمات شوراي نگهبان و تاييد صلاحيت داوطلبان نمايندگي اعمال كنند.
در برنامه گرامیداشت روز دانشجو که به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید مدنی برگزار شد؛ نماینده مردم اهواز در ششمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: «اصلاحات يك گفتمان است ، گفتماني فراتر از يك حزب كه از مشروطه تاكنون مضمون بخشي از جريانات اصلي مبارزه جويانه بوده است. مضمون اصلي خواسته هاي اصلاح طلبانه ، ضرورت تغيير در جامعه است ، اما اين تغيير را تدريجي ، مسالمت جويانه ، با ابزارهاي قانوني و با تكيه به راي و پشتوانه مردم دنبال مي كنند.»

وی گفت:هركس روش مسالمت آميز براي تغييرات در كشور را مي پذيرد، در جبهه اصلاح طلبان است ، البته ميراث ، سابقه و هويت هر جريان و هر حزبي در جاي خود محفوظ است.»

کیانوش راد با اشاره به رسالت های جنبش دانشجویی اضافه کرد: «آزادي خواهی، انتخاب گری، حق طلبی، مسووليت پذيری و فداكاری در راه آرمان ها مهمترين خصلت دانشجويان مبارز است.»

 بسیاری از جوامع هنگامی به آزادی دست یافتند که پس از مدتی به دلیل سخت بودن انتخاب‌گری سعی نمودند امور خودشان را پیشاپیش به دست دیکتاتوری و پیشواها بسپارند. در نتیجه یک جامعه رشد نایافته، یک جامعه دچار خرافات و عقب‌ماندگی‌های فکری پیشاپیش خودش به استقبال مستبدین می‌رود؛ انتخاب گری مبتنی بر آگاهی است.

دانشجويان روش اصلاحي و قانوني را دنبال كنند . البته هر فعاليتي هزينه هم دارد. دانشجويان مبارز از هزينه دادن باكی ندارند. اين پيام و روح رخداد ١٦ آذر است. فداكاري براي آرمان ها تا پاي جان و تلاش براي رهايي و رستگاري ملت ايران.»

پس از انقلاب كساني بدنبال اين بودند تا ١٦ آذر را به روز ديگر منتقل كنند اما نتوانستند. روح و منطق مبارزه و فداكاري دانشجويان در ١٦ آذر ، امروز هم در ميان دانشجويان وجود دارد؛ همت دانشجويان در برگزاري اين روز به رغم همه محدوديت ها نشان از زنده بودن دانشجويان است.

آزادانديشي در دانشگاهها نبايد تنها منحصر به انجمن اسلامي ، جامعه اسلامي و بسيج دانشجويي باشد. آزادي حق همه است و همه جريانات فكري بايد بتوانند در دانشگاهها آزادانه فعاليت كنند.

تنها راه توسعه كشور، قبول واقعي حق مردم در اداره امور كشور است. نهادهايي چون شوراي نگهبان نبايد جهت گيري سياسي خودشان را در تصميمات شوراي نگهبان و تاييد صلاحيت داوطلبان نمايندگي اعمال كنند.

انحصارطلبان و اصول گرايان افراطي با حصر و محدوديت در دنياي جديد راه به جايي نخواهند برد. هيچ سخن و هيچ انديشه اي را نمي توان خفه كرد.

حصر از اول اشتباه بود و امروز هم بيش از گذشته معلوم شده است. شوراي عالي امنيت بر اساس وظايفي و اختياراتي كه در قانون اساسي برايش مشخص شده است نمي تواند حكم حصر را صادر كند.

محصورین  از محاكمه هراسي ندارند. آنها بارها گفته اند كه ما را محاكمه كنيد. اصلاح طلبان از دادن هزينه در راه مردم ابايي نداشته اند. زندان رفته و امروز هم بخاطر منافع ملي ايران ، همچنان روش مسالمت آميز و قانوني اصلاحات را پيشنهاد مي كنند.

انتخابات رياست جمهوري، شوراي شهر تهران و انتخابات مجلس بهترين دليل زنده بودن و حمايت مردم از انديشه اصلاح طلبانه آقاي خاتمي است.
ارسال نظر
پیشنهاد عصر دانشجو
گزارش تصویری