asrdaneshjoo.ir

سرخط خبرها |
تاریخ انتشار : ۱۰:۳۸ - ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
کد خبر : ۲۱۸۱
مراسم روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی شیراز
نماینده مردم شیراز در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی این شهر گفت: اصلاح در دانشگاه علوم پزشكي شيراز تنها به تغيير يك شخص خلاصه نميشود و در بخش هايي چون حراست و گزينش دانشگاه بايد تغييرات لازم صورت پذيرد.
عصر دوشنبه همایش به مناسبت روز دانشجو توسط انجمن اسلامی‌ امید و با موضوع حقوق شهروندی؛آزادی مدنی و آزادی بیان در دانشکده پزشکی شیراز برگزار شد، آغازگر این آئین با پخش کلیپی از سید محمد خاتمی رئیس جمهور اسبق و نخست وزیر دوران دفاع مقدس میرحسین موسوی بود که با تشوق های ممتد دانشجویان همراه شد.

سخنگوی فراکسیون حقوق شهروندی در مجلس شورای اسلامی تشکیل اجتماعات را جز اصول اصلی قانون اساسی دانست و خاطرنشان کرد: سال گذشته من را برای نشستی با دانشجویان دانشکده پزشکی شیراز به این دانشگاه دعوت کردند ولی زمان شروع مراسم برخی افراد که تاریکی و جهل را دوست دارند برق سالن را قطع کردند، البته به کمک دانشجویان و نور شمع آن نشست ادامه داده شد.

پارسایی با اشاره به این قانون که ظرف مدت 24 ساعت باید به جرم متهمین در دادگاه صالحه رسیدگی شود گفت: متاسفانه کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری سال 88 سالها است که در حصر قرار دارند و به اتهامات وارده به آنها ر سیدگی نمی شود.
این سخن پارسایی مورد تشویق و تائید دانشجویان واقع شد.

سخنگو فراکسیون امید صحبتهای خود را که دوباره مورد تشویق دانشجویان قرار گرفت اینگونه ادامه داد:رئیس جمهور دوره اصلاحات در محدودیت زندگی می کند ولی محمود احمدی نژاد رئیس دولت نهم و دهم بدون هیچگونه محدودیتی سخن می گوید.
وی افزود: البته هدف ما محدود کردن احمدی نژاد نیست بلکه رعایت عدالت و حقوق شهروندی همه افراد است.

پارسایی بیان کرد: در سطح دانشگاهها به راحتی دانشجویان را محدود و حقوقشان را رعایت نمی کنند، ستاره دار کردن دانشجو و برخوردهایی از این قبیل نباید صورت گیرد، انتظار ما از دولت دوازدهم این است که یکبار برای همیشه بحث ستاره دار کردن دانشجویان تمام شود، بار احزاب نباید تنها بر دوش دانشجویان باشد و فقط دانشجو هزینه سیاسی پرداخت کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی معتقد است که دانشجویان علوم پزشکی شیراز بعد از 12 سال موفق به شکستن حصر این دانشگاه شده اند ،وی در پایان خطاب به ریاست جدید دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: اصلاحات در این دانشگاه نباید تنها به یک شخص خلاصه شود و باید به مشکلاتی که هنوز در بخش هایی مثل حراست و گزینش علوم پزشکی وجود دارد رسیدگی شود و در اين واحد ها تغييرات لازم صورت پذيرد.
ارسال نظر
پیشنهاد عصر دانشجو
گزارش تصویری