asrdaneshjoo.ir

سرخط خبرها |
تاریخ انتشار : ۱۰:۳۹ - ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
کد خبر : ۲۱۸۲
مراسم روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی شیراز
شهیندخت مولاوردی در نشستی با عنوان حقوق شهروندی، آزادی مدنی و آزادی بیان که توسط انجمن اسلامی امید در دانشکده پزشکی شیراز برگزار شد گفت:حقوق شهروندی که در آستانه اولین ساگرد رونمائی منشور آن هستیم، یکی از مهمترین وعده های رئیس جمهور بود که سال گذشته مطرح، ابلاغ و رونمائی شد.
دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی بیان کرد: در حال حاضر نمی توانیم ادعایی در زمینه تحقق حقوق شهروندی داشته باشیم چون این هدف مقدمات و ملزوماتی نیاز دارد که به تدریج در حال پیگیری آنها هستیم و این هدف به عنوان سرلوحه سیاست داخلی دولت دوازدهم مطرح و در دستور کار دولت قرار دارد.

ملاوردی تاکید کرد: حقوق شهروندی بعد از اراده ای که از سوی دولت و به خواست مردم بوجود آمد در کشور مطرح شد و در حال حاضر این موضوع نیاز به اقدام و عمل دارد.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در دولت یازدهم اظهار کرد: قرار نیست منشور حقوق شهروندی با 120 ماده بصورت لایحه ای به مجلس ارائه تا قانونی شود چون بند، بند آن در قوانین کشور وجود دارد.


دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی در مورد مساله ستاره دار شدن دانشجویان نیز گفت: با پیگیری هایی که از سوی دولت انجام گرفته به مشکل اغلب دانشجویان ستاره دار رسیدگی و حل شده و تنها 12 مورد در دوره پزشکی و 18 مورد در مقطع کارشناسی ارشد مانده که آنها نیز در حال پیگیری است.
ارسال نظر
پیشنهاد عصر دانشجو
گزارش تصویری