asrdaneshjoo.ir

سرخط خبرها |
تاریخ انتشار : ۱۱:۲۰ - ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
کد خبر : ۲۱۹۴
مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی زنجان که قرار بود با حضور غلام حسین کرباسچی توسط انجمن اسلامی دانشجویان این دانشگاه برگزار شود لغو شد. پیش از این جبارزاده، معاون سیاسی وزارت کشور در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه آیا برنامه‌ای به خاطر فشارهای نهادهای خارج از دانشگاه لغو شده باشد؟ گفته بود: ورود نهادهای بیرونی را در این باره منع کرده بودیم و هیچ برنامه‌ای لغو نشده است.
مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی زنجان که قرار بود با حضور غلام حسین کرباسچی توسط انجمن اسلامی دانشجویان این دانشگاه برگزار شود لغو شد.

قابل توجه است این برنامه دارای مجوز بوده است. پیش از این جبارزاده، معاون سیاسی وزارت کشور  در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه آیا برنامه‌ای به خاطر فشارهای نهادهای خارج از دانشگاه لغو شده باشد؟ گفته بود: ورود نهادهای بیرونی را در این باره منع کرده بودیم و هیچ برنامه‌ای لغو نشده است.

پیرو این امر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زنجان بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد:

بنام حق مطلق
 فَبَشِّر عِبادِ الَّذينَ يَستَمِعونَ القَولَ فَيَتَّبِعونَ أَحسَنَهُ ۚ أُولٰئِكَ الَّذينَ هَدىٰهُمُ اللَّهُ ۖ وَأُولٰئِكَ هُم أُولُوا الأَلبٰبِ  (سوره الزمر)
 [پس بشارت باد بر بندگان (17) آنانکه سخن را می شنوند و بهترین اش را پیروری می کنند.اینان کسانی هستند که خدا هدایت شان کرده و ایشان صاحبان خردند (18).] 

ضمن سلام و عرض احترام خدمت تمام دانشجویان عزيز و گرامی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در پی لغو غیر منتظره سخنرانی مهندس کرباسچی بر آن شدیم تا توضیحاتی را جهت تنوير افکار عمومی ارائه دهیم:
شب گذشته طبق آخرین تماس نماینده انجمن اسلامی با مهندس کرباسچی آخرین سخنان ها جهت برگزاری مراسم ايراد شد و مشکلی از جهت حضور و همچنین سخنرانی  ايشان وجود نداشت.
قابل ذکر است که این برنامه تمامی مجوز هارا از هیئت نظارت دانشگاه (متشکل از رياست،معاونت فرهنگی  و مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه) ، شورای تامین استان(مراجع امنیتی و انتظامی استان) و هم چنین کميسيون دانشجویی استان اخذ کرده بود و از لحاظ قانونی هیچ مانعی برای برگزاری مراسم وجود نداشت.
ظهر امروز طی تماس آقای کرباسچی با نماینده انجمن اسلامی ،ایشان اظهار می کنند که از سمت یک نهاد امنیتی مورد تهدید قرار گرفتند که حق سخنرانی در دانشگاه علوم پزشکی زنجان را ندارند.
بلافاصله پیگیری های لازم جهت رفع این مشکل آغاز شده اما متأسفانه به جایی ختم نشد و برنامه سخنرانی مهندس کرباسچی علی رغم تلاش های تیم انجمن اسلامی برای برگزاری، لغو گردید.
لازم به ذکر است که هنوز هيچ اطلاع درستی از ماهیت و هدف این نهاد در دست نیست و انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی زنجان این را حق خود و دانشجویان این دانشگاه می داند که این موضوع را پیگیری و نتیجه را به اطلاع دانشجویان فهیم دانشگاه برساند.
قابل توجه عده ای هم باشد که انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی زنجان پيرو مشی اصلاح طلبی زیر پرچم و نظام مقدس جمهوری اسلامی است و راه و راهنمای دانشجویان آرمان خواه اين تشکل،راه بزرگانی همچون بازرگان  و شهدایی همچون شهید دانشجو، علم الهدی است و هرگز از مسیر و آرمان آنها کنار نميکشيم و تلاش ها برای به حاشیه راندن و برچسب زدن را ناکام خواهیم گذاشت.
در انتها از تمامی دانشجویان گرانقدر بابت لغو این برنامه،هرچند قصور صورت گرفته از ما نبود، عذر خواهی میکنیم.
همچنین غلام حسین کرباسچی پیامی را خطاب به دانشجویان این دانشگاه به شرح زیر صادر نمود:
بسمه تعالی 
خدمت انجمن اسلامي عزيز
دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زنجان
سلام عليكم
از لطف شما عزيزان تشكرميكنم. بسيار متاسف شدم كه توفيق خدمت رسيدن پيدا نكردم و از زحماتي كه متحمل شديد پوزش ميخواهم. هميشه  ايّام  ١٦ آذر يادآور اختناق و ظلم دوران ستمشاهي و زنده بودن و حيات مظلومين است حتي اگر حق حيات از آنها سلب شود. سخن من هم با شما همين بود كه با هم تلاش كنيم در هر حال و هرشرايطي اميد را براي سازندگي و آزادي از دست ندهيم.  اين سوء تفاهمات و چالش ها روزي پايان مي يابد وهمه خواهيم فهميد كه راه نجات كشور وحل مشكلات احترام واعتمادمتقابل است. اگرقدرنيروهاي نجيب ودلسوزومعتدل راندانيم گرفتاركساني ميشويم كه ندانيم باناسازگاريها وإفراط گرائيهايشان چه كنيم. در درياي طوفاني اين همه مشكلات كه بر سرمان ا ززمين و آسمان و داخل  وخارج و چپ و راست فرود آمده راهي جز ايجاد همدلي و تقويت وحدت ملي و كمك برفع سوء ظن هاي موهوم نيست. مفاد و محتوای مطالبی که قصد درمیان گذاشتنشان را با شما داشتم جزاين نبود و اين توصيه به حق و صبر و اميد از عهده تک تک شما عزیزان هم بهتر از من بر می آيد و شايد ضرورتی هم به این همه زحمت براي شما و حساسیت و هزینه تراشی بی مورد نبود. 
امیدوارم در فرصتی دیگر افتخار حضور در جمع دانشجویان فهیم و آگاه دانشگاه علوم پزشکی زنجان را داشته باشم.
تا آن روز اميد و صبر و اعتدال و تعقل همواره همراهتان باد. 
غلامحسین کرباسچی

ارسال نظر
پیشنهاد عصر دانشجو
گزارش تصویری