asrdaneshjoo.ir

سرخط خبرها |
تاریخ انتشار : ۱۵:۴۴ - ۱۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 07
کد خبر : ۲۳۴۹
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد، از طریق وزارت علوم پیگیر آزادی دانشجویان بازداشتی است.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

«صبح امروز ۱۶ دی ماه جلسه‌ای در وزارت علوم با حضور دکتر غفاری، معاون فرهنگی وزارت علوم با نمایندگان برخی تشکل‌های دانشجویی از جمله دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران برگزار شد که در این جلسه وضعیت دانشجویان بازداشتی روزهای اخیر به صورت مستقیم پیگیری شد.

در این جلسه دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران خواستار ارائه گزارش اقدامات از مسئولان وزارت علوم در رابطه با دانشجویان بازداشتی و اقدام فوری این وزارتخانه برای آزادی دانشجویان شد.

انجمن اسلامی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران از روز دوشنبه ۱۱ دی ماه تا به امروز، مرتبا پیگیر وضعیت دانشجویان بازداشتی از طریق دانشگاه و وزارت علوم و بخش‌های دیگر دولت بوده است و همچنان این پیگیری‌ها را تا آزادی همه دانشجویان ادامه خواهد داشت.

گفتنی است پس از وقایع اخیر در مجموع اسامی نزدیک به ۴۰ دانشجوی بازداشتی در دو دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران از سوی دوستان وهم کلاسی‌های آن‌ها به دست انجمن اسلامی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران رسیده است که این انجمن لیست اسامی بازداشت‌شدگان را جهت پیگیری وضعیت آن‌ها و آزادیشان، در اختیار نهادهای مرتبط قرار داده است و مسئولین امر را نسبت به اسامی بازداشت‌شدگان که کمتر اطلاعی از آن‌ها وجود داشته، مطلع کرده است.

لازم به توضیح است که در میان اسامی بازداشت شدگان، سلایق مختلف فکری دیده می‌شود و انتصاب بازداشت‌شدگان به یک جریان فکری صحت ندارد و انجمن اسلامی بدون در نظر داشتن گرایش‌های مختلف دانشجویان بازداشتی و برای پاسداشت حرمت دانشگاه و دانشجو و لزوم توجه به آزادی بیان در جهت آزادی همه دانشجویان و در راستای اجرای قانون تلاش‌های خود را ادامه خواهد داد.»

انتهای پیام

مطالب مرتبط
ارسال نظر
پیشنهاد عصر دانشجو
گزارش تصویری