asrdaneshjoo.ir

تصمیم غيرمنطقي و تحريك آميز ايالات متحده آمریکا مبنی بر انتقال پايتخت از تل آويو به شهر مقدس قدس به برقراري صلح و ثبات در منطقه کمک نخواهد کرد و حاصلی جز گسترش خشونت و ویرانی نخواهد داشت.
تعدادی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت به دنبال حاشیه‌های ایجادشده در این دانشگاه در حمایت از آرمان فلسطین، بیانیه‌ای ضداسرائیلی صادر کردند.
یک فعال دانشجویی گفت: پولی شدن دانشگاه ها کاهش اعتماد اجتماعی به این مراکز را در پی داشته به گونه ای که نگاه جامعه به دانشگاه از نهادی برای تولید دانش به نهاد مدرک زایی تبدیل شده است.
مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی زنجان که قرار بود با حضور غلام حسین کرباسچی توسط انجمن اسلامی دانشجویان این دانشگاه برگزار شود لغو شد. پیش از این جبارزاده، معاون سیاسی وزارت کشور در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه آیا برنامه‌ای به خاطر فشارهای نهادهای خارج از دانشگاه لغو شده باشد؟ گفته بود: ورود نهادهای بیرونی را در این باره منع کرده بودیم و هیچ برنامه‌ای لغو نشده است.
معاون وزیر علوم در دولت اصلاحات گفت: مسئولین باید بجای امنیتی کردن فضای دانشگاه آن را امن کنند اگر از خارج از دانشگاه دخالت نکنند دانشگاه و دانشجویان با هر سلیقه ای خود میداند چگونه عمل کند ، قضیه 18 تیر دخالت از خارج از دانشگاه بود.
۲۷ نفر محروم‌التحصیل داریم و ۵۴۹ نفر با تعهد مشغول تحصیل هستند، که اولین مطالبه ما از دکتر غلامی حل این مشکل بود. ثبت نام با تعهد یعنی دانشجو باید لال‌مونی بگیرد٬ که ما با این هم مشکل داریم و مشغول پیگیری هستیم. آقای دکتر عارف هم در جلسه یکشنبه قرار شد این موضوع را در اولویت‌ قرار دهند و ما قصد داریم این موضوع را تبدیل به قانون کنیم.
رییس جشنواره بین‌المللی سیمرغ با اشاره به افزوده شدن بخش بین‌الملل (فرهنگ سلامت) گفت: تقویت فضای پر نشاط و انگیزهِ فرهنگی و هنری در دانشجویان، کارکنان، اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی از اهداف برگزاری این جشنواره است.
رئیس هئیت موسس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: دریاچه ارومیه، حیات آذربایجان است و انتظار دارم که عوامل دانشگاه آزاد اسلامی برای حل مسئله دریاچه ارومیه راه حل پیدا کنند که البته ما هم پیگیری می‌کنیم.
سرپرست دانشگاه پیام نور استان هرمزگان از برگزاری هفتمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی دانشگاه پیام نور به میزبانی این دانشگاه خبر داد
بخشنامه «ماده ۱۶ شیوه نامه نقل و انتقالات دانشجویی – ماده الحاقی میهمانی دائم دانشجویان دختر در مقاطع کاردانی و کارشناسی به محل سکونت والدین یا همسر» دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد.
گفت وگو