asrdaneshjoo.ir

سرخط خبرها |
بی شک آزادی تمام و کمال این جوانان علاقه مند به این کشور می تواند بر مشروعیت و قانون مندی نظام جمهوری اسلامی بیفزاید و آب سردی بر آتش بحران های اخیر باشد و اثبات نماید که دولت بر آنچه منشور حقوق شهروندی می نامد وفادار است. انشالله
همه بازداشت‌ها خارج از محیط دانشگاه بوده است.
معاونت حقوقی ریاست جمهوری و دستیاری ویژه حقوق شهروندی رئیس جمهور ، ضمن احترام به متصدیان این دو سمت ، کمترین مسئولیت و تعهد را از خود نشان داده اند و عمیقاً مایه تأسف است
عضو شورای شهر شیراز تاکید کرد: راه گفت‌و‌گوی ما با نهادهای قضایی و امنیتی خیلی باز نیست چون این عزیزان معتقدند دانشجویان در دانشگاه بازداشت نشده‌اند که به عنوان یک فعال دانشجویی با آن‌ها مواجه شویم و چون در خیابان بازداشت شده‌اند مثل سایر مردم با آن‌ها برخورد می‌شود که گفت‌و‌گو در این زمینه ادامه دارد.
روزنامه ایران چاپ امروز با گرداوری مطالب و مصاحبه با غلامرضا غفاری، محمود صادقی، علی مطهری، غلامرضا حیدری و حسین سلیمی به بررسی وضعیت دانشجویان بازداشتی پرداخته است.
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد، از طریق وزارت علوم پیگیر آزادی دانشجویان بازداشتی است.
معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت با اعلام تعداد دانشجویان بازداشت شده دانشگاههای علوم پزشکی در تجمعات اخیر گفت: تا ساعت 10 صبح امروز 3 نفر از این دانشجویان آزاد شده اند.
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران :

شب گذشته تعدادی از دانشجویان آزاد شدند و امروز هم منتظر آزادی تعدادی دیگر هستیم

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران، اعلام کرد: از پیگیری‌های این تشکل برای آزادی دانشجویان دستگیر شده در پی تجمعات اخیر در کشور خبر داد.
جمعی از فعالین انجمن‌های اسلامی و فعالین نشریات دانشجویی خطاب به رئیس جمهور در ارتباط با بازداشت دانشجویان در پی حوادث اخیر نامه نوشتند.
دبیر انجمن اسلامی آرمان دانشجویان دانشگاه علم و صنعت:

مسئولان با آزادی دانشجویان بازداشتی برای حل مشکلات حسن نیت نشان دهند

دبیر انجمن اسلامی آرمان دانشجویان علم و صنعت‌ با اشاره به بازداشت تعدادی از دانشجویان این دانشگاه، گفت:امیدواریم مسئولان با آزادی بی‌قید و شرط دانشجویان بازداشت شده حسن نیت خود را برای حل مسائل پیش‌آمده نشان دهند.