عصر دانشجو

سوگند به عصر که انسانها همه در زیانند، مگر کسانی که ایمان آورده و اعمال صالح انجام داده ‏اند، و یکدیگر را به حق سفارش کرده و یکدیگر را به شکیبایی و استقامت توصیه نموده ‏اند
یکشنبه, 04 مهر 1395 ساعت 09:09

تجمع دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در اعتراض به قانون سنوات


گزارش شورای صنفی کل دانشگاه امیرکبیر در مورد تحصن صورت گرفته با موضوع سنوات تحصیلی دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد
بر اساس قرار معهود دانشجویان صنعتی امیرکبیر، ساعت 9 صبح امروز 4 مهر جلوی زمین چمن دانشگاه که قرار بود رییس دانشگاه سخنانی را برای استقبال از دانشجویان ورودی جدید ایراد کنند، تجمع کردند. در ابتدای کار جمعیت کم بود اما رفته رفته تعدادشان از مرز 200 نفر تجاوز می کرد. دانشجویان پلاکاردهایی که روی آنها شعارهایی مانند: «هزینه سنوات را حذف کنید»، «به پولی تکنیک تهران خوش آمدید»، «دانشجو عامل درآمد زایی نیست» و «چرا دانشجویان باید هزینه بی تدبیری مسئولین و اساتید را بپردازد؟» نوشته شده بود. برخلاف رسم هرساله، دانشگاه مراسم سخنرانی برای ورودی های جدید خود را لغو کرد و رییس دانشگاه در میان دانشجویان حاضر نشد. پس از حدود یک ساعت، در حضور جمعیت دانشجویان و برخی اساتید و خانواده های دانشجویان ورودی جدید، بیانیه #شورای_صنفی قرائت شد. سپس دانشجویان پشت بیانیه را به نشانه اعتراض امضا کردند تا سندی باشد برای کسانی که معتقدند دانشجویان معترض بیشتر از 80 نفر نبودند.
سپس برای اتمام مراسم از زمین چمن به سمت محل بوردهای دانشگاه حرکت کردند و همزمان شعارهایی نظیر «دانشگاه پولی نمیخواهیم» سر میدادند.
در نهایت هیچکدام از تیم اعضای هیأت رئیسه دانشگاه در میان دانشجویان برای صحبت با همه ی آنان حاضر نشدند و پاسخگو نبودند.
شورای صنفی در اسرع وقت از رییس دانشگاه تقاضای پاسخ دارد و معتقد است صدای این تعداد دانشجو قطعا به گوش ایشان رسیده و عدم پاسخگوییشان هیچ توجیه منطقی نخواهد داشت.

سخنرانی دبیر شورای کل صنفی دانشگاه

امضای دانشجویان پشت برگه‌ی بیانیه شورای صنفی


قرائت بیانیه شورای صنفی کل


حرکت دانشجویان در خیابان دانشگاه از زمین فوتبال تا محل بوردها

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.