عصر دانشجو

سوگند به عصر که انسانها همه در زیانند، مگر کسانی که ایمان آورده و اعمال صالح انجام داده ‏اند، و یکدیگر را به حق سفارش کرده و یکدیگر را به شکیبایی و استقامت توصیه نموده ‏اند
یکشنبه, 05 دی 1395 ساعت 13:06

بازرسی کمیسیون اصل ۹۰ از دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بعد از بررسی لایحه برنامه ششم

بهرام پارسایی نماینده مردم شیراز و سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، از ورود این کمیسیون به پرونده دانشگاه علوم پزشکی شیراز، پس از پایان بررسی لایحه برنامه ششم خبر داد.

بازرسی کمیسیون اصل ۹۰ از دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بعد از بررسی لایحه برنامه ششم


پارسایی که پیش از در سخنانی با انتقاد از فضای امنیتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از ورود کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به تخلفات مدیریت این دانشگاه خبر داده بود، امروز در گفت و گو با فام نیوز گفت: پس از پایان بررسی لایحه برنامه ششم، بازرسی کمیسیون اصل ۹۰ از دانشگاه علوم پزشکی شیراز انجام خواهد شد.
 
سخنگوی فراکسیون امید مجلس با اشاره به مواردی همچون تعطیلی حدود ۲۰ تشکل دانشجویی، گفت: درسالهای اخیر پرونده های متعدد شکایت دانشگاه از منتقدان مدیریت مجموعه منجر به تشکیل پرونده در محاکم قضایی و احضار تعداد زیادی از دانشجویان به وزارت اطلاعات شده و  احکامی نظیر اخراج از دانشگاه، تعلیق و حتی صدور حکم زندان برای دانشجویان نتیجه برخوردهای مدیریت فعلی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با منتقدان خود بوده است.
 
این نماینده اصلاح طلب شیراز همچنین با اشاره به نحوه گزینش اعضای هیات علمی و کارمندان دانشگاه و کادرهای درمانی در مجموعه علوم پزشکی شیراز، تصریح کرد: موارد متععدی در این گزینش‌ها وجود دارد که بدون درنظر گرفتن شایستگی و صرفا بر اساس رویکردهای سیاسی، گزینش نیروها انجام شده است.
 
پارسایی با اشاره به لغو و برهم زدن سخنرانی نمایندگان مجلس در این دانشگاه طی چند ماه گذشته، نحوه اجرایی کردن  طرح پزشک خانواده ها که با اعمال اجبار بر روی پزشکان و خانواده ها توسط مدیریت دانشگاه علوم پزشکی شیراز انجام شده را هم از مصادیق رفتارهای مدیریت فعلی دانست و در واکنش به سخنان اخیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز را یکی از آزادترین دانشگاه‌ها دانسته بود، گفت: اگر این دانشگاه با چنین وضعیت امنیتی، از آزادترین دانشگاه‌هاست، باید گفت وای به حال بقیه دانشگاه‌ها. او افزود: البته از مدیری که عضو جبهه پایداری است، انتظاری بیش از این نمی توان داشت.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.