عصر دانشجو

سوگند به عصر که انسانها همه در زیانند، مگر کسانی که ایمان آورده و اعمال صالح انجام داده ‏اند، و یکدیگر را به حق سفارش کرده و یکدیگر را به شکیبایی و استقامت توصیه نموده ‏اند
یکشنبه, 05 دی 1395 ساعت 19:06

بیانیه ی انجمن اسلامی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

در پاسخ به برنامه ی تریبون آزاد با موضوع "با خواص سرکش چه کنیم؟"،  انجمن اسلامی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بیانیه ای به شرح ذیل در اختیار عصر دانشجو قرار داده است:

بیانیه ی انجمن اسلامی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

بسمه تعالی

《یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا اجْتَنِبُوا کَثیراً مِنَ الظَّنِّ إِنَّ بَعْضَ الظَّنِّ إِثْمٌ وَ لا تَجَسَّسُوا وَ لا یَغْتَبْ بَعْضُکُمْ بَعْضاً》حجرات 12
 
با آغاز موج جدید مطالبات جنبش دانشجویی در طی 16 آذرماه 1395 و صحبت پیرامون رفع حصر از طرف شخصیت های بزرگ نظام من جمله دکتر علی مطهری ، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ، دکتر محمود صادقی ، نماینده ارزنده ی تهران در مجلس شورای اسلامی و ... ، حال عده ای در تلاش هستند تا نسخه ی محصورین را پیچیده و برای آنان حکم صادر کنند. طبق اصل 165 و 168 قانون اساسی دادگاه علنی برای اشخاصی که شک بر جرمشان است باید برگزار شود و هر دو طرف دعوی باید حضور داشته باشند که پیرامون جرائم سیاسی برگزاری دادگاه علنی شدیدا مورد تاکید است. لکن برگزاری هرگونه مراسمی  پیرامون جرائم سیاسی اشخاص و تلاش برای یافتن راه حل و قرار دادن خود در جایگاه قضاوت و صدور احکام، خلاف قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران می باشد.

و اما از طرفی آیا فردی که 6سال در انزوا به سر میبرد سرکش نامیده میشود و یا فردی که از سفره ی نظام دست به زمین خواری های کلان و فساد های اقتصادی زده و همچنان هم بر سمت خود حاضر است؟

آیا کسی که به سختی کمترین امکانات پزشکی را برای درمان خود در اختیار دارد سرکش میباشد یا فردی که 8 سال بنای دروغ را در کشور نهادینه کرد، در ماه های اخیر فعالیتش خود را در مقابل مقام معظم رهبری قرار داد و با فعالیت خلاف امر رهبری مبنی بر عدم فعالیت انتخاباتی همچنان به سفرهای استانی خود ادامه میدهد و صریحا به دستور ولی فقیه بی توجه است... و امثالهم
حال سوالی که مطرح است، این است که برگزار کنندگان این چنین برنامه هایی چرا در 8سال دولت قبل دست به حکم صادر کردن برای سرکشان زمان  نکردند، دلواپس هیچ امری نبوده و زبان جز تکریم و ستایش نگشودند..

انجمن اسلامی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، حضور و اظهار نظر در برنامه هایی از این قبیل که به شکل نابرابر برگزار، موضوع بندی و دست به قضاوت بدون دادگاه علنی زده می شود را محکوم و خلاف قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران میداند.

و همانا خداوند برای بندگانش کافی است..

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.