عصر دانشجو

سوگند به عصر که انسانها همه در زیانند، مگر کسانی که ایمان آورده و اعمال صالح انجام داده ‏اند، و یکدیگر را به حق سفارش کرده و یکدیگر را به شکیبایی و استقامت توصیه نموده ‏اند
شنبه, 11 دی 1395 ساعت 16:00

اعتراض دانشجویان تربیت مدرس به پولی شدن دروس جبرانی+ تصاویر + پاسخ مسئولان

جمعی از دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس به موضوع پرداخت شهریه برای دروس جبرانی تجمع کردند.

اعتراض دانشجویان تربیت مدرس به پولی شدن دروس جبرانی+ تصاویر + پاسخ مسئولان

جمعی از دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس به موضوع پرداخت شهریه ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی برای دروس جبرانی در مقابل ساختمان مرکزی این دانشگاه تجمع کردند و پس از طرح اعتراض خود با صدور بیانیه ای به تجمع اعتراضی خود خاتمه دادند.این دانشجویان معتقد بودند طبق مصوبه وزارت علوم هیات امنای دانشگاه ها می توانند از دانشجویان برای دروس جبرانی هزینه دریافت کنند. این دانشجویان معتقدند شهریه های این دروس بسیار زیاد است و باعث مشکل برای دانشجویان شده است. طبق گفته این دانشجویان برخی از رشته های میان رشته ای دارای دروس جبرانی زیادی هستند که پرداخت شهریه برای این دانشجویان مبلغ زیادی است.


بیانیه اعتراضی دانشجویان


معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس در پاسخ به اعتراض برخی دانشجویان به پولی شدن دروس جبرانی،گفت: این تصمیم مصوب وزارت علوم است و تصمیم‌گیری نهایی درخصوص این موضوع باید توسط این وزارتخانه اعمال شود.

دکتر مختار جلالی با اعلام این مطلب اظهار کرد: تعدادی از دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس در اعتراض به پولی شدن دروس پیش‌نیاز و جبرانی مقابل ساختمان مرکزی این دانشگاه تجمع کردند و اعتراض خود را به این تصمیم که یک آیین‌نامه مصوب وزارت علوم به همه دانشگاه‌ها است اعلام نمودند. در واقع وزارت علوم از سال 94 ابلاغیه‌ای را اعلام کرد که بر اساس آن دانشگاه‌ها در برابر دروس پیش‌نیاز و جبرانی هزینه دریافت کنند. اگرچه بسیاری از دانشگاه‌ها از همان زمان ابلاغ آن را اجرایی کردند اما دانشگاه تربیت مدرس این تصمیم را از نیمه دوم امسال اجرایی می‌کند.

وی در ادامه تصریح کرد: دریافت هزینه از دروس جبرانی معمولا شامل دانشجویانی می‌شود که رشته خود را تغییر داده و یا کسانی که به هر دلیلی دروس آنها حذف شده و در نهایت کسانی که نتوانستند دروس خود نمره قبولی کسب کنند. اگرچه دانشگاه تربیت مدرس با استفاده از اختیاراتی که دارد تنها 50 درصد هزینه ابلاغ شده از سوی وزارت علوم را دریافت می‌کند اما چون این تصمیم قانون وزارتخانه و مصوب هیات امنا است حذف کامل آن امکان‌پذیر نیست.

معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس در پایان خاطر نشان کرد: همه دانشجویان باید به قانون احترام بگذارند اگرچه درخواست آنها در اعتراض به پولی شدن دروس جبرانی که امروز صبح به دست ما رسیده بررسی و تا جایی که در چارچوب ضوابط و اختیارات دانشگاه باشد بررسی می‌شود اما در نهایت حذف کامل آن باید در وزارتخانه تصمیم‌گیری شود.


نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.