عصر دانشجو

سوگند به عصر که انسانها همه در زیانند، مگر کسانی که ایمان آورده و اعمال صالح انجام داده ‏اند، و یکدیگر را به حق سفارش کرده و یکدیگر را به شکیبایی و استقامت توصیه نموده ‏اند
جمعه, 17 دی 1395 ساعت 08:04

تعلیق سخنرانی های انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان توسط هیئت نظارت بر تشکل های این دانشگاه

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان با رای " هیات نظارت بر تشکل های اسلامی " به مدت 1 ماه محروم از فعالیت در برگزاری سخنرانی شد.

تعلیق سخنرانی های انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان توسط هیئت نظارت بر تشکل های این دانشگاه

پیرو این امر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان اطلاعیه صادر نموده است، متن این اطلاعیه به شرح زیر می باشد:

به نام خدا
پس از برنامه "مولانا و دنیای امروز ما" با سخنرانی دکتر ملکیان که به دعوت  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان صورت گرفت، علیرغم اینکه برنامه بدون حاشیه تمام شد اما عده ای با بی اخلاقی شروع به ایجاد حاشیه برای انجمن اسلامی کردند و اتهاماتی را به انجمن اسلامی وارد کردند.

در این بین نیز با ارائه گزارش از یکی از اعضای هیئت نظارت بر تشکلهای دانشگاه، انجمن اسلامی دانشجویان به مواردی متهم شده است که در ذیل عنوان شده است:

1. عدم تطابق محتوای سخنرانی آقای دکتر ملکیان با موضوع مطروحه و عنوان تصویب شده در هیت نظارت بر تشکل های اسلامی دانشگاه به دعوت انجمن اسلامی دانشجویان

2. برگزاری جلسه پرسش و پاسخ با موضوع آزاد با حضور آقای دکتر ملکیان (بعد از جلسه رسمی دارای مجوز) بدون اخد مجوز هیئت نظارت

لازم به ذکر است که پس از جلسه ای با حضور اعضای هیئت نظارت و هیئت منصفه پیرامون بررسی و رسیدگی به موارد مطرح شده، مورد اول وارد دانسته نشده و انجمن تبرئه گردید؛ اما در  مورد دوم انجمن اسلامی را متخلف دانسته اند و  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان را به مدت 1 ماه محروم از فعالیت در برگزاری سخنرانی کردند!

لازم است نکاتی را که در جلسه با حضور اعضای محترم هیئت نظارت و منصفه بیان شد را بار دیگر بیان کنیم:
انجمن اسلامی نیز چون سایر تشکل های دانشگاه پس از پایان برنامه، مهمان برنامه را به دفتر تشکل برده و جلسه ای داخلی برگزار می کند.
هیئت نظارت به طور استثنا فقط این برنامه داخلی انجمن اسلامی، که عده ای مشخص درپی ایجاد حاشیه و سواستفاده برای ایجاد محدودیت برای فعالیت  انجمن اسلامی بوده را مدنظر قرار داده است. کما اینکه از این گونه برنامه های داخلی، سایر تشکل های دانشگاه نیز برگزار کرده اند که هیچگونه برخوردی بدین سبک با آنان نشده است. این مسئله خود به خوبی نشان می دهد که اینگونه #تبعیض ها برای انجمن اسلامی ادامه دار است.
برنامه ی داخلی در شرایطی برگزار شد که انجمن اسلامی به طور کامل مجموعه ی امور فرهنگی و سرپرست معاونت فرهنگی را در جریان این برنامه گذاشته بود.
سوال اینجاست که اگر این برنامه مجوز نداشت و قرار بود بدین گونه برخورد شود چرا از همان ابتدا با برگزاری برنامه مخالفت نشد و اجازه برگزاری آن داده شد؟
با این حال انجمن اسلامی به رای هیئت نظارت اعتراض کرده و امید دارد که در ادامه به حق و به دور از فشار های موجود این مسئله مورد بررسی قرار گیرد.
والسلام علی من التبع الهدی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.