عصر دانشجو

سوگند به عصر که انسانها همه در زیانند، مگر کسانی که ایمان آورده و اعمال صالح انجام داده ‏اند، و یکدیگر را به حق سفارش کرده و یکدیگر را به شکیبایی و استقامت توصیه نموده ‏اند
شنبه, 18 دی 1395 ساعت 08:03

دستيار: آقاي هاشمي بايد زحمات و رنج هاي دانشجوييان را براي تكيه زدن خود به كرسي وزارت بهداشت را بیاد بياورد

صحبت هاي اخير وزير بهداشت جناب آقاي قاضي زاده ي هاشمي در مورد فضاي سياسي دانشگاه ها بازتاب زيادي ميان فعالين دانشجويي داشته است كه نظرات آقاي ايمان دستيار دبير انجمن اسلامي اميد دانشگاه علوم پزشكي شيراز پيرامون اين صحبت ها به شرح زير مي باشد:

دستيار: آقاي هاشمي بايد زحمات و رنج هاي دانشجوييان را براي تكيه زدن خود به كرسي وزارت بهداشت را بیاد بياورد


تاسفانه چندي پيش شاهد صحبت هاي جناب اقاي قاضي زاده ي هاشمي وزير بهداشت دولت تدبير و اميد بوديم كه رئساي دانشگاه هاي علوم پزشكي سراسر كشور را به ممانعت ايجاد كردن براي به وجود امدن فضاي سياسي در دانشگاه ها سفارش مي نمود.
 
ايشان فعالين سياسي در دانشگاه ها را مسبب بر هم زدن آرامش و غير سود مند خوانده و روئساي دانشگاه ها را به رفتاري مقتدرانه براي مقابله با ايشان فرا مي خواند.
 
 وزير بهداشت اقاي روحاني  بايد رنج و زحمتي را كه فعالين دانشجويي در سال ٩٢ و در دولت خفقان احمدي نژاد براي روي كار امدن دولت تدبير و اميد و تكيه دادن ايشان به كرسي وزارت كشيده اند ، به بياد بياورند. و متوجه باشند كه ازادگي و مقاومت ايشان در دوران ناميدي توانست مسير دولت را به سمت اعتدال سوق دهد.
 
صحبت هاي اقاي هاشمي نشان از عدم اگاهي ايشان از شعار هاي انتخاباتي اقاي روحاني و يا عدم اعتقاد ايشان به اين شعار ها مي باشد. ايشان هم بايد به ياد بياورند ارمان هاي سال ٩٢ مردم و به خصوص دانشجوييان را و هم خود را مستلزم عمل كردن به خواسته ها و مطالبه هاي ايشان بدانند. 
 
در سال ٩٢ شعار هايي بنابر گشايش در دانشگاه و مقابله با برخورد هاي سليقه اي مسئولين ، دانشجوييان را به عرصه فراخواند تا به اميد اعتدال بتوانند شاهد بهبود فضاي سياسي در دانشگاه ها باشند. اما متاسفانه به دليل بي تفاوتي مسئولين وزارت بهداشت و به خصوص اقاي هاشمي نه تنها گشايشي در دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور انجام نشده است بلكه با حمايت وزارت خانه از مديراني كه كوچكترين سنخيتي با شعار هاي دولت تدبير و اميد نداشته ، فضا را بيش از پيش برا حاميان دولت و اصلاحات در دانشگاه ها تنگ تر نموده است.
 
به نظر ميرسد روي صحبت اقاي وزير بيشتر خطاب به كساني مي باشد كه عملكرد وزارت بهداشت دولت تدبير و اميد را نقد كرده و نسبت به نحوه ي اجرايي شدن طرح تحول سلامت معترض بوده اند. 
بهتر است اقاي قاضي زاده ي هاشمي  به جاي برچسپ زدن به منتقدين خود و ساسي خواندن ايشان كمي فضاي نقد پذيري را در وزارت خانه ي بهداشت و درمان  اصلاح نمايد و با فراخواندن منتقدين خود و گوش فرا دادن به صحبت هاي ايشان از ضرر و زيان هايي كه نحوه ي اجرايي شدن سياست هاي وزارت خانه به پيكره ي بهداشت و درمان كشور وارد ميكند بيش از پيش جلوگيري به عمل اورد. 
 
در بيانات انقلابيون اصيل ما همواره دانشجو به عنوان موذن جامعه قلمداد شده و ايشان را عامل بيداري و آگاهي بخشي به مردم دانسته اند. اما متاسفانه شاهد مي باشيم كه وزير بهداشت دولت تدبير و اميد بدون ذره اي توجه به اين مسئوليت خطير ، فعاليت و مطالبگري هاي  فعالين دانشجويي و فعالين مدني را بر هم زننده ي ارامش خويش قلمداد مي نمايد . ايشان بايد متوجه باشند كه ملاك يك فعال دانشجويي اسايش و ارامش مردم عزيز ايران مي باشد نه دوستاني كه به دليل خودرايي و بر خورد هاي سليقه اي سعي دارند با گفتماني خارج از تدبير و اعتدال ، طرح ها و افكار خويش را به هر قيمتي اجرايي كنند .
 
متاسفانه به دليل كاهلي دولت تدبير و اميد در بهبود شرايط سياسي داخل كشور و بي تفاوتي وزارت خانه ي بهداشت و درمان نسبت به رفتار هاي نادرست مسئولين در قبال فعالين دانشجويي شاهد افزايش فشار هاي حراستي و امنيتي در دانشگاه مي باشيم كه صحبت هاي اخير جناب اقاي هاشمي وزير محترم بهداشت ، بهانه اي مناسب براي نيروهاي مخالف دولت جهت برخورد با فعالين دانشجويي قرار داده تا با جديتي بيشتر و رفتاري قهري تر با نيروهاي حامي دولت در دانشگاه ها مقابله نمايند .
 
اميدواريم مسئولين ما در سمت هاي مختلف دولتي بيش از پيش شعار هاي انتخاباتي دولت تدبير و اميد و خواست اكثريت مردم را مورد توجه خويش قرار دهند و انشالا با تغيير روند موجود در وزارت خانه ي بهداشت و درمان شاهد پويايي گسترده تري در حوزه ي فعالين دانشجويي در دانشگاه ها باشيم.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.