عصر دانشجو

سوگند به عصر که انسانها همه در زیانند، مگر کسانی که ایمان آورده و اعمال صالح انجام داده ‏اند، و یکدیگر را به حق سفارش کرده و یکدیگر را به شکیبایی و استقامت توصیه نموده ‏اند
چهارشنبه, 13 بهمن 1395 ساعت 08:07

نامه شورای صنفی دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه به دکتر شریعتی نیاسر

شورای صنفی دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه در پی بسته شدن سیستم آموزش دانشجویان بدهکار و مسایل صنفی دانشجویان این دانشگاه در نامه ای مراتب را به اطلاع معاونت آموزشی وزارت علوم دکتر شریعتی نیاسر رساند.

نامه شورای صنفی دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه به دکتر شریعتی نیاسر
متن این نامه به شرح زیر می باشد:

جناب آقای دکتر شریعتی نیاسر
معاونت محترم آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

 با سلام و تحیات؛
      ضمن عرض تبریک و تهنیت به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر؛ احتراماً به استحضار می رساند دانشگاه صنعتی ارومیه در اقدامی عجیب و تأمل برانگیز، سیستم مدیرت آموزش دانشجویان بدهکار، اعم از دانشجویان روزانه و شبانه را بسته است. شورای صنفی دانشجویان به عنوان نمایندگان  بر حق همه دانشجویان طی نامه ای خطاب به ریاست محترم دانشگاه و معاونت محترم اداری و پشتیبانی خواستار رفع این محدودیت بودند. سیستم مدیریت سما به مدت محدود 3 روز باز شد ولی مجدداً در روز انتخاب واحد بسته شد. در حالیکه چند روز بیشتر نیست امتحانات دانشجویان تمام شده است و هنوز نمرات اکثر دروس ثبت نشده است و هر ورودی فقط یک روز فرصت انتخاب واحد دارد؛ دانشگاه طی اطلاعیه ای اعلام داشته است به دانشجویان بدهکار فرصت انتخاب واحد نخواهد داد. در حالیکه 15/11/1395 آخرین روز انتخاب واحد در دانشگاه صنعتی ارومیه می باشد، تا کنون دانشجویان بدهکار نتوانسته اند واحدهای درسی خود را برای ترم آتی اخذ کنند. بعد از بسته شدن سیستم سما دانشجویانی که توانایی پرداخت بدهی را داشتند، بدهی خود را پرداخت کردند ولی متأسفانه عده زیادی از دانشجویان توان پرداخت بدهی را نداشته و دانشگاه نیز، انتخاب واحد و مشاهده نمرات را منوط به پرداخت بدهی کرده است.
جناب دکتر، نیک مستحضر هستید که عدم اجازه مشاهده نمرات دروس، مغایر ماده 17 منشور حقوق دانشجویی می باشد که امکان اعتراض به نمرات را از دانشجویان سلب کرده است.