عصر دانشجو

سوگند به عصر که انسانها همه در زیانند، مگر کسانی که ایمان آورده و اعمال صالح انجام داده ‏اند، و یکدیگر را به حق سفارش کرده و یکدیگر را به شکیبایی و استقامت توصیه نموده ‏اند
چهارشنبه, 20 بهمن 1395 ساعت 08:00

بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خیام مشهد

بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خیام در رابطه با اتفاقات اخیر و پیگیری برخورد با متخلفین امر

بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خیام مشهد


بسم الله الرحمن الرحیم
 
بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خیام در رابطه با اتفاقات اخیر و پیگیری برخورد با متخلفین امر
 
اِستَعمِلِ العَدلَ و َاحذَرِ العَسفَ و َالحَيفَ فَاِنَّ العَسفَ يَعودُ بِالجَلاءِ
عدالت را اجرا كن و از زورگويى و ستمگر بپرهيز زيرا زورگويى مردم را به ترك از وطن وامیدارد.
(نهج البلاغه،  حكمت 476)
 
همانگونه که مطلع هستید روز پنجشنبه 16 دی ماه، تعدادی از اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه خیام مشهد به صورت کاملا غیرقانونی و در ساعت غیر اداری اقدام به حمله , سرقت , ضبط اموال و همچنین پلمب درب تشکل انجمن اسلامی با مهر بسیج دانشجویی شهدای خیلم نمودند .
پس از این اتفاق انجمن اسلامی دانشگاه خیام در صبح اولین روز کاری یعنی شنبه 18 دی ماه اقدام به پیگیری این اتفاق می کند که پس از جلسه ی اعضای هیات نظارت دانشگاه با معاونت بسیج دانشجویی استان، درب دفتر بازگشایی شد و کلیه اموال مصادره شده صحیح و سالم تحویل گرفته می شود.
در همین راستا انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خیام از همکاری و سعه صدر بسیج دانشجویی استان که عملکرد معاونشان مبین چهره ی واقعی بسیج دانشجویی بود کمال تشکر را دارد  .
انجمن اسلامی دانشگاه خیام در همان روز شنبه 18 دی ماه گزارش حمله را به معاونت فرهنگی وزارت علوم و سایر مسئولین ذی ربط ارسال نمود تا در صورت نیاز این حادثه ی هولناک را که لکه ی ننگی برای بدنه ی دانشگاهی کشور بود از سمت وزارتخانه و سایر نهادهای ذی ربط پیگیر شود.
 اما تا امروز که یک ماه از تسلیم شکایت هایمان در روز شنبه 18 دی ماه به هیات نظارت دانشگاه می گذرد، هنوز هیچ مصوبه ی رسمی ای با امضای ریاست دانشگاه درخصوص این شکایات دریافت نکرده ایم و شاهد هیچگونه برخوردی از سمت دانشگاه و مسئولین نبودیم.
امروز بیش از یکماه از آن سرقت می گذرد و هنوز همان نگهبانی مسئول حفاظت از مال و ناموس ماست که آن روز بود! هنوز همان مسئول حراستی از حریم ما صیانت می کند که آن شب در حضورش این عمل انجام شد!
چگونه میتوان در دانشگاه خیام تحصیل کرد در حالی که حراست و نگهبانی این دانشگاه نمی توانند از ساده ترین حقوق دانشجویان دفاع کنند ؟ چگونه در دانشگاه خیام فعالیت کرد در حالی که ابتدایی ترین حقوق تشکل های اسلامی رعایت نمی شود و شاهد بی قانونی های فراوانی از سمت امور فرهنگی دانشگاه هستیم ؟
یکماه گذشته است و هنوز نه ریاست دانشگاه و نه هیچ یک از مسئولین دانشگاه حتی یک جلسه برای عذر خواهی و دلجویی برگزار نکرده اند. براستی این محیط آموزشی که در دولت یازدهم عنوان دانشگاه را کسب نمود، چه میزان تحت نظارت وزارت خانه ی این دولت است؟
چطور به ادعای مسئولین ، دانشگاه خیام جزو برترین دانشگاه های غیر انتفاعی  کشور می باشد، اما این حجم اعمال بی قانونی در دانشگاه صورت می گیرد و کوچکترین برخوردی هم با متخلفین صورت نمی گیرد!
دانشجویان دانشگاه ما به ازای هر واحد درسی که در این دانشگاه می گذرانند هزینه می پردازند، فعالین فرهنگی و دانشجویی ما هزینه فعالیت های خودشان را از بودجه ی فرهنگی ای دریافت میکنند که بیش از 3 میلیارد ریال در سال است و مازاد شهریه دانشجویان تجمیع میشود ، این دانشجویان شایسته چنین برخوردهایی از سوی دانشگاه نیستند و ریاست دانشگاه باید برای این حقی که شرعا و عرفا برگردن ایشان است پاسخگو باشد .
درنهایت قاطعانه اعلام میداریم اين هتك حرمت به هيچ عنوان از سوي انجمن اسلامي دانشجویان دانشگاه خيام بخشوده نخواهد شد و تا آنجا که ساز و کار دولت یازدهم به ما اجازه دهد برای احقاق حقمان پیگیری خواهیم کرد اما در صورت مغفول ماندن حقمان و بی جواب ماندن این بی قانونی ها و بی حرمتی ها، شورای مرکزی این تشکل علی الرغم توصیه های رهبری مبنی برآرمانگرایی و فعالیت فرهنگی در دانشگاه اقدام به استعفا و انحلال این تشکل در این فضای نا امن دانشگاه خیام خواهد نمود.

و من الله توفیق
95/11/20

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.